Piec kaflowy zwykle kojarzy nam się z wiejskim domem dziadków, lub ten bardziej ozdobny, z dworkiem czy pałacem. Dawniej piec, opalany węglem, był najczęściej jedynym źródłem ogrzewania pomieszczeń.

Piec kaflowy, stworzony przez firmę Mat-Kom w Lublinie

Powrót do pieców kaflowych

Od kilku lat możemy zaobserwować, że moda na piece kaflowe wraca. I dobrze, ponieważ to ekonomiczna i przy tym niezwykle efektowna forma ogrzewania mieszkań. Trzeba pamiętać, że piece kaflowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami grzewczymi. Działają na zasadzie akumulacji – grzeją długo po wygaszeniu paleniska, oddając do pomieszczenia zmagazynowane w nich ciepło. To sprawia, że takie piece opalane drewnem są bardzo wydajne.

Nowoczesne piece kaflowe

Oczywiście nowoczesne piece kaflowe różnią się od tych budowanych kilkadziesiąt lat temu. Obecnie do ich budowy wykorzystuje się solidny wkład kominkowy lub akumulacyjne palenisko zduńskie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nie tylko cieszymy się dużą wizją ognia, ale mamy także piec przystosowany do nowoczesnych domów, między innymi do domów z rekuperacją. Umożliwiają to właśnie dostatecznie szczelne paleniska i wbudowane doloty powietrza z zewnątrz.

Odpowiednie dla każdego wnętrza

W zależności od miejsca, w jakim piec ma być zainstalowany można wybrać odpowiednią wersję: może być ustawiony w rogu pomieszczenia (wersja narożna), można go ustawić przy ścianie lub zdecydować się na model wolno stojący (przenośny).

Różnorodność kafli do wyboru

Również ogromny wybór kafli, zarówno form jak i kolorów, pozwala na stworzenie niepowtarzalnego produktu. Kafle dostępne są nie tylko w wersji gładkiej, ale także w wersji ozdobnej, ryflowanej lub ręcznie malowane. Kolorystyka kafli jest właściwie nieograniczona. Do standardowych kolorów – biel, krem, zieleń czy brąz – dołączono czerwień, pomarańcz, czerń, niebieski - w wersji błyszczącej, matowej lub strukturalnej. Oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowanie kafli wielkoformatowych. Pozwalają one na stworzenie ciekawej, bardzo nowoczesnej bryły pieca.

Różne rodzaje pieców kaflowych, stworzonych przez firmę Mat-Kom z Lublina

Element dekoracyjny wnętrza

Różnorodność rozwiązań sprawia, że piec kaflowy nie tylko dostarcza nam ciepło, ale również jest oryginalną ozdobą naszego wnętrza. Może stanowić centralny punkt salonu, nadając mu unikalny styl i charakter. Spowoduje, że w naszym domu zapanuje ciepła i rodzinna atmosfera.

Zapraszamy do kontaktu

Telefon: 609-518-526
Telefon: 696-383-411