Nowość już w sprzedaży! Kominowe rury z ceramiki izostatycznej firmy JAWAR – nowoczesny produkt wytwarzany w oparciu o nowatorską metodę techniki prasowania izostatycznego.

Ceramika izostatyczna charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem – do wszystkich rodzajów paliw i kotłów. Jest odporna na szoki termiczne oraz na działanie kondensatu. Jej niewątpliwą zaletą jest niewielki ciężar, co sprawia że montaż rur izostatycznych jest szybki i łatwy.

Jako jedyna na rynku – ceramika izostatyczna – może być stosowana w technikach renowacyjnych kominów.

Z przyjemnością przygotujemy bezpłatną wycenę komina.

Zamów bezpłatną wycenę

Rodzaje kominów z ceramiką izostatyczną:

1. Kominy trzywarstwowe z rurą izostatyczną przeznaczone do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnymi rodzajami paliw. System kominowy składa się z kształtek ceramicznych, pustaków z keramzytu lub perlitu, a także izolacji z wełny mineralnej.

Dostępne średnice – 160, 180, 200, 250 mm. System może zawierać sam komin spalinowy lub dodatkowo pojedynczą lub podwójną wentylację.

2. Kominy dwuwarstwowe z rurą izostatyczną przeznaczone do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych (gazowych i olejowych).

Dostępne średnice – 80, 120 mm.

3. Kominy czterowarstwowe z rurą izostatyczną przeznaczone do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi w budownictwie energooszczędnym.
Pierwszy na polskim rynku ceramiczny system powietrzno - spalinowy do paliw stałych. Atutem tego systemu jest nie tylko efektywne odprowadzanie spalin, ale również doprowadzanie powietrza do urządzenia grzewczego w sposób grawitacyjny.

Dostępne średnice – 160, 180, 200 mm.

4. Ceramiczno – stalowy system kominowy do odprowadzania spalin z kotłów opalanych wszystkimi rodzajami spalin.
System składa się z rury izostatycznej stanowiącej warstwę wewnętrzną, blachy nierdzewnej na zewnątrz oraz izolacji z włókien glinokrzemianowych. Kominy ceramiczno – stalowe stosuje się w halach, budynkach mieszkalnych i obiektach handlowych.  Można je montować na zewnętrznej ścianie budynku oraz na fundamencie.

Dostępne średnice – 120,160,180, 200 mm.

5. Rura izostatyczna stosowana do renowacji kominów – wymiana uszkodzonej ceramiki lub montaż w przewodzie, w którym nie ma wkładu.

Z przyjemnością przygotujemy bezpłatną wycenę komina.

Zamów bezpłatną wycenę

Zapraszamy do kontaktu

Telefon: 609-518-526
Telefon: 696-383-411